Wentylacja w kaskach motocyklowych agv

kaski motocyklowe agv

Przy zakupie nowego kasku motocyklowego warto zwrócić szczególną uwagę na wentylację, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak działa wentylacja w najnowszych kaskach motocyklowych agv, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych.

Wentylacja z najwyższej światowej półki

 kaski motocyklowe agvNajnowsze kaski motocyklowe agv mogą pochwalić się doskonałą wentylacją, która znacząco poprawia komfort jazdy. Z przodu kasku znajduje się aż 5 wlotów, a z tyłu 2 wyloty powietrza. Pierwszy (podwójny) wlot umieszczony został bezpośrednio na szczęce, dzięki czemu można go bezproblemowo obsłużyć specjalnym przełącznikiem umieszczonym po wewnętrznej stronie. Warto wspomnieć także i o tym, że nad wspomnianym wlotem można znaleźć także suwak, który wykorzystywany jest do mikrorozszczelnienia przedniej szyby. Suwak ten można obsłużyć nawet w rękawicy motocyklowej.

Wentylacja w kaskach AGV K3 SV

Niezawodna wentylacja w kaskach AGV K3 SV działa bardzo sprawnie i po otwarciu wszystkich wlotów bardzo szybko można zauważyć różnicę. Jedynym problemem może okazać się regulacja wlotów oraz ich dostępność. Wspomniany powyżej suwak do rozszczelniania został idealnie zaprojektowany, ale pozostałe elementy pozostawiają wiele do życzenia i trzeba nieco czasu, aby się do nich przyzwyczaić. Największym wyzwaniem jest przede wszystkim otwieranie dolnych wlotów od wewnątrz. Nieco lepiej jest z podwójnymi czołowymi wlotami.