Czym jest dB killer i po co się go stosuje?

Wielu motocyklistów zastanawia się nad tym, jakim sposobem mogą skutecznie wyciszyć tłumik w swoim jednośladzie. Co prawda wielu z nich stara się wprowadzać własne modyfikacje, jednak nie zawsze są one skuteczne i satysfakcjonujące. Co prawda może niektóre skutecznie tłumią hałas, jednak skonstruowane nieumiejętnie mogą prowadzić do uszkodzenia elementów maszyny. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie dB killer.

db killer

Czym się kierować wybierając dB killer?

Wybierając element wyciszający do tłumika najważniejsza informacją, jaką bezwzględnie musimy znać wartość średnicy wewnętrznej tłumika. Co prawda często pojawia się wiele ofert reduktorów, jedna w tym przypadku należy mieć na uwadze, że przeznaczone są one tylko do bardzo konkretnych modeli motocykli. Kupując dB killer należy także mieć na uwadze, czy posiadany przez motocykl wydech jest prosty, czy może jego konstrukcja jest bardziej wygięta. Znając te dane, dobór odpowiedniego wyciszenia będzie znacznie prostszy.

dB killer – kiedy jego zastosowanie ma sens?

Zgodnie z przepisami prawa po polskich drogach nie mogą poruszać się pojazdy (w tym też motocykle), które generują zbyt duży poziom hałasu. Co prawda kontrole tego typu nie są zbyt częste, jednak wyciszenie motocykla z wielu powodów ma ogromne znaczenie, dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrać najskuteczniejszy jego sposób. Warto mieć na uwadze, że nie wyciszenie motocykla zagrożone jest bardzo wysokimi mandatami