Jak dobrać sakwy motocyklowe?

Posiadacze motocykli często wybierają się na swoich sprzętach w dalsze podróże. Wówczas niezastąpionym elementem mogą okazać się właściwie dobrane sakwy motocyklowe. Na motorze trudno bowiem przewozić bagaż, one zaś pozwalają na bezpieczne przewożenie wielu rzeczy. Ich ogromny wybór na rynku ułatwia dopasowanie ich do posiadanego motocykla.

sakwy motocykloweSkóra czy materiał?

Sakwy na motocykl produkuje się zazwyczaj ze skóry lub z odpowiednio dobranych materiałów. Skórzane sakwy prezentują się niesamowicie, zwłaszcza że coraz częściej mają nietuzinkowy kształt jak również bardzo ciekawe zdobienia, wykonane na przykład przy zastosowaniu ćwieków. Sztywne, przyciągające oko zazwyczaj nabywane są w kompletach, po dwie sztuki. Sakwy tekstylne są mnie zdobione, jednak także są produkowane tak, aby poza funkcją użytkową były także elementem dekoracyjnym motocykla. Najczęściej stosuje się materiały odporne na warunki atmosferyczne, aby jak najlepiej chronić znajdującą się w nich zawartość.

Jedna czy dwie?

Wielu motocyklistów zastanawia się, czy wystarczy im jedna sakwa czy też lepiej kupić je na dwie strony pojazdu. W przypadku zakupu dwóch zazwyczaj nie tylko jest znacznie więcej miejsca na spakowanie rzeczy, ale także można ich ciężar rozłożyć równomiernie na obie strony, co daje lepszą stabilność pojazdu. Często także komplety sakw mają odpowiednio wykonane mocowania, aby można je było bez trudu przenosić razem.