Najlepsze buty motocyklowe

Jazda na motocyklu daje nam poczucie wolności. Na jednośladzie zwiedzimy najpiękniejsze miejsca na świecie, ale też błyskawicznie ominiemy uliczne korki. Jednak nie możemy zapomnieć o odpowiednim ekwipunku. W kryzysowej sytuacji może on nam uratować zdrowie, a czasami nawet życie.

Dlaczego warto zainwestować w buty motocyklowe dobrej jakości?

Buty motocyklowe nie należą do tanich. Dodatkowo na drogach możemy zauważyć mnóstwo osób, które jedzą w zwykłych butach sportowych. Nie jest to dobra decyzja. W razie nawet niegroźnej kolizji ryzykujemy, że but spadnie z naszej stopy i będziemy szorować bosą stopą po asfalcie czy kamieniach. Nie brzmi to zbyt przyjemnie… A zatem zakup odpowiednio dobranych butów motocyklowych jest kluczową kwestią.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar butów dla siebie?

W tym przypadku musimy mierzyć poszczególne modele. Butów motocyklowych nie da się rozchodzić. Nie mogą być też za luźne, bo nie spełnią swojej funkcji. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na przymiarki, to warto skorzystać z tabeli rozmiarów, jaką większość producentów zamieszcza na swoich stronach internetowych.

Wszystko dla pań

W sklepach znajdziemy buty dedykowane panom, jak i panom. Panowie zazwyczaj mają większe i mocniej zbudowane nogi. Dlatego nie da się ukryć, że buty motocyklowe dla pań znacznie różnią się od tych dla panów. I w tym przypadku nie jest to tylko zabieg sprytnych marketingowców.

Sprawdź wybrane modele butów motocyklowych na: https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Buty-motocyklowe-12508.html