Bez kasku ani rusz

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na motocyklach czy quadach muszą zawsze mieć głowę na karku i odrobinę rozsądku. W emocjach można zapomnieć o tym co najważniejsze, zachować się po prostu nieroztropnie i na przykład nie założyć kasku. Bez kasku ani rusz! Nawet jeżeli trasa jest doskonale znana, a sam przejazd odbywa się w perfekcyjnych warunkach pogodowych.

Dobrej jakości kask na crossa
Dobrej jakości kask na crossa to podstawa bezpieczeństwa dla każdego motocyklisty. Kask należy dobierać indywidualnie, tak aby model oraz rozmiar odpowiadały perfekcyjnie danemu użytkownikowi. Kask nie może być na przykład zbyt luźny lub zbyt ciasny. Warto pamiętać również o tym, że nawet najlepszy i najdroższy kask Enduro mają też pewną swoją żywotność. Jeżeli podczas jazdy zaliczyło się już kilka wywrotek i upadków, kask najprawdopodobniej trzeba wymienić na nowy. Nawet drogi kask Enduro po upadku może bowiem być zniekształcony od wewnątrz, czego raczej nie widać gołym okiem.

Kask dla dorosłych i dla młodzieży
Dzisiaj użytkownikami quadów czy motorów crossowych są nie tylko ludzie dorośli, ale też często nastolatki czy nawet dzieci w wieku szkolnym. To właśnie z myślą o nich przygotowano również doskonałej jakości kaski o odpowiednich mniejszych rozmiarach. Na brak kasku naprawdę nie ma żadnej dobrej wymówki, bo to podstawowy gwarant bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu, jakim jest jazda na motorach crossowych po lesie i bezdrożach.