Motocykl motocyklowi nierówny

Przemysł motocyklowy to niezwykle szeroko rozwinięta gałąź motoryzacji. Chociaż każdy z nas wie, że motocykl to po prostu „dwa koła i silnik”, to ich poszczególne typy i rodzaje różnią się od siebie niemalże w każdym aspekcie. Nawet takim, jak kaski motocyklowe Moto-Tour używane do jazdy na poszczególnym modelu.

Ścigacze – demony szybkości

Chyba najpopularniejszym typem motocykla jest tak zwany „ścigacz”. Są to pojazdy zaprojektowane i przystosowane do sportowej jazdy przy dużych prędkościach. Mają one charakterystyczną aerodynamiczną stylistykę. Najlepiej sprawdzają się na torze wyścigowym, chociaż niestety również na drogach publicznych nie brakuje amatorów agresywnego stylu jazdy.

Cross – wjedzie wszędzie

Zupełnie odmiennym typem są motocykle crossowe. To modele przeznaczone do jazdy w terenie. Nie rozwijają one bardzo dużych prędkości, ale za to ich konstrukcja pozwala na wjechanie w nawet najmniej dostępne miejsca. Błoto, kurz i woda nie są im straszne, „crossy” są wprost stworzone do efektywnej jazdy w takich warunkach. Należy pamiętać, że nieodpowiedzialna jazda potrafi być równie niebezpieczna, jak w przypadku motocyklów sportowych.

Chopper – amerykańska klasyka

Chyba każdy z nas kojarzy masywną sylwetkę głośnego i groźnie wyglądającego motocykla typu „chopper”, popularnego zwłaszcza w amerykańskich filmach. Są stworzone do wygodnej jazdy w spokojnym tempie. Ich użytkownicy często grupują się w specjalnych klubach motocyklowych.