Czy jest termoaktywna bluza motocyklowa?

Termoaktywna bluza motocyklowa wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy komfort stawiają na pierwszym miejscu. Tego rodzaju odzież najczęściej użytkowana jest w chłodne dni. Wiele osób uważa, że liczy się wyłącznie właściwie dopasowana kurtka. Nic bardziej mylnego! Ubrania, które bezpośrednio przylegają do ciała również powinny posiadać doskonałe właściwości użytkowe. W innym przypadku stopień wygody i swobody znacząco spadnie.

Ochrona przed niskimi temperaturami

Poruszanie się motocyklem wczesną wiosną lub późną jesienią bywa problematyczne. Największym utrudnieniem są oczywiście niskie temperatury, które mogą doprowadzić do nadmiernego wychłodzenia. Termoaktywna bluza motocyklowa sprzyja magazynowaniu ciepła, co usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Zmniejsza ona stopień odczuwania negatywnego wpływu czynników zewnętrznych. Ponadto tego rodzaju ubrania chronią przed porywisty wiatrem, który jest szczególnie odczuwalny w czasie szybkiej jazdy.

Odprowadzanie potu

Ubieranie się „na cebulkę” sukcesywnie chroni przed niskimi temperaturami. Ma to sens wyłącznie wtedy, gdy odzież gwarantuje optymalny przepływ powietrza. Termoaktywne bluzy sportowe bazują na innowacyjnych technologiach. Odprowadzają one wilgoć do warstw zewnętrznych, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i świeża. Docenią to w szczególności osoby obawiające się nadmiernej potliwości, która mogłaby pojawić się podczas intensywnego wysiłku.