Kask Caberg – jaki rozmiar dla dziecka?

Dziecięce kaski Caberg występują w wielu różnych wariantach – różnią się one między sobą m.in. rodzajem, czy też rozmiarem. Należy zaznaczyć, że decyzji o zakupie nie należy podejmować zbyt pochopnie. Nie istnieje model, który równie dobrze sprawdzi się w każdym przypadku. Przed doborem rozmiaru należy dokonać niezbędnych pomiarów. Wszystko po to, aby zagwarantować smykowi maksimum bezpieczeństwa.

Zmierzenie obwodu głowy

Wiele osób „zgaduje” rozmiar kasku lub wybiera go na oko. To wielki błąd! Pamiętajmy, że odpowiada on za ergonomię oraz komfort jazdy. Przed zakupem kasku Caberg (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kaski-caberg-45073.html) dla dziecka należy zmierzyć obwód głowy, a następnie porównać otrzymany wynik z tabelą wymiarową. Warto zaznaczyć, że model ma znaczenie. Może okazać się, że poszczególne produkty nieco różnią się pod względem wymiarów, a więc za każdym razem należy dokładnie sprawdzać opisy. W ten sposób można uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Przymierzenie kasku

Bezpośrednio po zakupie należy przymierzyć kask. Ważne jest to, aby stabilnie przylegał on do głowy, a jednocześnie nie powodował dyskomfortu. Ucisk nie może być zbyt duży. Kask nie może zsuwać się do przodu lub do tyłu. Powinien on przemieszczać się podczas obrania głowy – jeśli pozostaje on w miejscu, a policzki ocierają się o jego wnętrze, to najprawdopodobniej rozmiar nie został wybrany prawidłowo. Luz pomiędzy głową, a kaskiem także nie jest wskazany.