Jak wybrać zbroję motocyklową?

zbroja motocyklowaJazda na motocyklu jest coraz popularniejszym sportem wśród ludzi młodych, którzy szukają odpowiedniej dawki adrenaliny. Jak każda inna dyscyplina sportowa bywa ona niebezpieczna, ale nie ma co się przerażać. Przed wieloma urazami, może ochronić nas odpowiedni strój.

Co ochroni nasze ciało?

W trakcie jazdy dochodzi do wielu przeciążeń, dlatego strój powinien być komfortowy, a przy okazji w pełni bezpieczny. W takim wypadku idealnie nada się tutaj zbroja motocyklowa, która chroni całe ciało z wyjątkiem głowy. Jest to głównie zasługa wykorzystywanych materiałów, które w momencie zderzenia, mają pochłonąć siłę uderzenia. Oczywiście nie całą, ale w wielu przypadkach wystarcza to, aby nie doszło do poważnych urazów wewnętrznych, które mogą doprowadzić do zgonu.

Z czego zrobione są zbroje motocyklowe?

Kluczem do zapewnienia nam bezpieczeństwa podczas jazdy w zbroi, jest fakt, że jedną z jej warstw jest specjalna metalowa siatka, którą uniemożliwia przerwanie ciągłości kombinezonu, czego nie może zaoferować choćby buzer. Nie istnieje wtedy więc ryzyko powstawania rozległych obtarć na ciele. Dodatkowo przejmuje ona sporą ilość energii, która wytwarzana jest w trakcie uderzenia.
Podsumowując, dobra zbroja motocyklowa może zapewnić nam bezpieczeństwo, choć najważniejsze jest to, aby w trakcie jazdy myśleć o tym, co się robi, ponieważ nawet najlepsza mono struktura nie jest niezniszczalna.