Jak wybrać odzież na motocykl?

Doświadczeni motocykliści łapią się z przerażeniem za głowę, kiedy widzą człowieka, który jedzie na swoim jednośladzie, będąc ubranym w codzienne ubranie. Prawda jest taka, że na motor należy wsiadać będąc ubranym tak, jakby miało się mieć wypadek. Nawet błaha wywrotka może mieć tragiczne i bardzo bolesne skutki, jeśli nie ma się na sobie odpowiedniej ochrony.

spodnie motocykloweOdzież na motor

Kurtka czy spodnie motocyklowe nie należą do najmniejszych wydatków, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to cena, jaką płaci się za własne bezpieczeństwo. Odzież motocyklowa posiada wbudowane specjalne zabezpieczenia i ochraniacze, które w razie wypadku chronią najbardziej wrażliwe miejsca na ciele. Dzięki spodniom motocyklowym mamy osłonięte biodra i kolana, kurtka z kolei – klatkę piersiową, plecy czy kręgosłup.

Jak wybrać odzież na motor?

Bardzo ważne jest, by spodnie motocyklowe i kurtka były dobrze dopasowane do ciała. Zbyt ciasne będą krępować ruchy, wpływając na bezpieczeństwo motocyklisty. Zbyt szerokie z kolei – mogą zachowywać się podczas jazdy jak spadochron. Dobrze dobrane ubranie to takie, w którym podczas przyjęcia pozycji do jazdy wszystkie ochraniacze znajdują się na właściwych miejscach na ciele.

Na motocyklu nie zawsze trafia się w dobre warunki pogodowe, dlatego spodnie motocyklowe czy kurtka nie powinny przepuszczać wilgoci czy wiatru. Ciekawą opcją jest również możliwość wpięcia ocieplacza, który pozwala na jazdę w bardziej chłodne dni.