Jak wybrać interkom motocyklowy?

Wakacje to czas, kiedy w wojaże po całej Europie ruszają grupy motocyklistów. Nie ma co ukrywać, że podróże jednośladem mają swoje niewątpliwe zalety – jazda na motocyklu umożliwia szybkie przemieszanie się z miejsca na miejsce, umożliwia płynne pokonywanie korków i daje niezapomniane wrażenia.

Interkom motocyklowy – konieczność w grupie

Jazda w dużej grupie motocyklistów wiążę się z koniecznością wypracowania sobie systemu komunikacji. Każdy uczestnik wyprawy musi mieć możliwość powiadomienia pozostałych o konieczności zatankowania maszyny, potrzebie postoju i odpoczynku oraz możliwości wystąpienia awarii sprzętu. Jeśli chodzi o komunikację w grupie – interkomy motocyklowe są niezastąpione.

Jak wybrać interkom motocyklowy?

Warto wiedzieć, że ceny takich zestawów wahają się od kilkuset do prawie dwóch tysięcy złotych. Lepsze modele zapewniają również możliwość posłuchania muzyki czy odsłuchu nawigacji. Do wyboru motocykliści mają zestawy z kablami lub bezprzewodowe. Te pierwsze są trudniejsze w obsłudze – należy uważać na możliwość zerwania przewodu i trzeba go odpowiednio zamontować przed wyruszeniem w drogę. Systemy bezprzewodowe można wygodnie, bez większego dyskomfortu umieścić wewnątrz kasku – ich cena jest jednak odpowiednio wyższa. Bezprzewodowe interkomy motocyklowe wiążą się również z koniecznością częstszej wymiany baterii,co generuje dodatkowe koszty w ich eksploatacji.