Wszystko co trzeba wiedzieć o rękawicach motocyklowych

Na rynku dostępne są różne typy i modele rękawic do jazdy na motocyklu. Rękawice mają wpływ na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Ich wybór nie może być zatem przypadkowy. Ważny jest ich odpowiedni rozmiar oraz to do jakiego typu jazdy będą używane.

Krój rękawic

Tutaj wybór jest przede wszystkim między rękawicami krótkimi a długimi. Krótkie rękawice motocyklowe idealnie nadają się do jazdy w miejskim ruchu podczas ciepłych dni wiosennych i letnich. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ten model nie chroni odpowiednio nadgarstków. Rękawice długie są w pewnym senie bardziej uniwersalne, jednak w upalne dni komfort jazdy w długich rękawicach może być zdecydowanie mniejszy.

Ochraniacze

Jak już wspomniano we wstępie jedną z funkcji rękawic motocyklowych jest bezpieczeństwo. Dlatego wyposażone powinny być w odpowiednie ochraniacze. Każde rękawice motocyklowe wyposażone powinny być w protektory. Ich zadaniem jest ochrona palców i kostek. Bardzo przydatne mogą być także ochraniacze znajdujące się na wewnętrznej części dłoni. Skutecznie niwelują one uszkodzenie dłoni przy ewentualnym upadku.

Dopasowanie rękawic

Aby w rękawicach jeździło się komfortowo muszą być one dobrze dopasowane do dłoni. Właściwe dopasowanie rękawic sprawi także, że wszystkie protektory będą znajdować na w odpowiednich miejscach na dłoniach. Dlatego zawsze przed zakupem warto jest samodzielnie rękawice motocyklowe przymierzyć.