Kurtka na motocykl – czy jest niezbędna?

Nie jest tajemnicą, że grono amatorów jazdy na motocyklu powiększa się z roku na rok. Nie jest też tajemnicą fakt, że większość z nich lubi szybką i dynamiczną jazdę. Dlatego niedopuszczalny jest fakt wsiadania na motor bez posiadania odpowiedniej odzieży ochronnej. W razie wypadku jest ona jedyną rzeczą, która chroni motocyklistę przed odniesieniem poważnych ran.

kurtka na motocyklKurtki motocyklowe – co warto o nich wiedzieć?
Kurtka na motocykl, taka jak z Moto-Tour.com.pl ma za zadanie ochraniać motocyklistę przez urazami. A warto wiedzieć, że kiedy będzie on ubrany w koszulkę i krótkie spodenki, nawet niewinna wywrotka może mieć tragiczne i groźne skutki.
Zadaniem kurtek motocyklowych jest ochrona najbardziej podatnych na uszkodzenia miejsc na ciele motocyklisty, takich jak ramiona, barki czy kręgosłup. W tych obszarach kurtki posiadają wbudowane specjalne ochraniacze, które w razie potrzeby zawsze można wymienić.

Zalety kurtki na motocykl
Kurtka powinna być wykonana z odpowiedniego materiału, dzięki czemu będzie wodoodporna. Jazda w takiej odzieży nie spowoduje dyskomfortu nawet w czasie jazdy w ulewnym deszczu.
Kryte zamki są sprawiają, że woda nie zmoczy ubrania, jakie motocyklista ma pod spodem. Zaletą kurtki na motocykl jest fakt, że doskonale przylega ona do ciała, przez co podczas jazy nie tworzy zbędnych oporów. W zwykłym ubraniu istnieje możliwość, że będzie ono zachowywało się jak spadochron, stawiając opór powietrzu, co znacznie obniża komfort jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *