Deflektor motocyklowy – wyjątkowy dodatek

Motocykle od wielu lat mają swoje grono pasjonatów. To dla wielu osób nie tylko już niewinne hobby, lecz w pewien sposób styl życia. Jednak należy mieć na uwadze, że nie jest to bardzo bezpieczne zajęcie, dlatego też każda rzecz, która pomaga w bezpiecznej jeździe, jest na wagę złota.

Deflektor motocykowy – co to jest?

Jedną z takich rzeczy jest deflektor motocyklowy. Czym on jest? Otóż jest to po prostu przedłużenie szyby motocyklowej. Takie deflektory motocyklowe- Moto-Tour.com.pl, zainstalować można do praktycznie każdego modelu i typu motocykli. Tylko w zasadzie po co?

Zalety deflektorów motocyklowych

Wśród zalet tego urządzenia przede wszystkim trzeba wspomnieć większe bezpieczeństwo jazdy. Taki deflektor bowiem powoduje inny rozkład powietrza, które owiewa motocyklistę. Zazwyczaj szyba sięga do ramion, zatem silny wiatr uderza w kask i ponad nim. Konieczność przeciwstawienia się jest dość absorbująca i powoduje, że kierowca mniej koncentruje się na jeździe. Zastosowanie deflektora zaś pomaga skupić się na bezpieczeństwie jazdy.

Deflektor motocyklowy – wygoda i komfort

Ponadto warto zauważyć, że normalnie silny pęd wiatru powoduje nieraz ból w kręgosłupie szyjnym, odbierając tym samym przyjemność z jazdy. Zaś zastosowanie deflektora spowoduje, że powietrze będzie przepływało nad kaskiem, w związku z czym komfort jazdy nieporównywalnie wzrośnie.

Warto zatem się zastanowić nad wypróbowaniem tego dodatku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *